Pożyczka pozabankowa

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie ? czym jest kredyt. Jego przemiotę są pieniądze, jest odpłatny, jego umowę reguluje kodeks bankowy i ? na koniec ? jest udzielany na konkretny, ustalony w umowie, cel. Kredyt to często duże pieniądze, otrzymane stosunkowo szybko, ale także nierzadko kłopoty. Czemu? Życie jest nieprzewidywalne, możemy ulec wypadkowi, stracić zdrowie albo nasza firma może podupaść finansowo. A kredytodawcy czekają na zwrot pieniędzy oraz odsetek. Bywa, ze mamy kilka kredytów. Co wtedy? Pożyczka prywatna czy chwilówka bez BIKu to stanowczo za mało, jeśli musimy spłacić kilka kredytów.

Pozostaje zatem szybki kredyt gotówkowy dla zadłużonych, znany także jako kredyt konsolidacyjny. Polega on na tym, że banki albo instytucje finansowe przejmują na sobie obowiązek spłacenia naszych zadłużeń, natomiast my ? zamiast kilku kredytów ? skupiamy się na płaceniu jednej raty.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych.
1. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny ? raty są dużo niższe od kredytu nr 2, ale banki/instytucje finansowe zabezpieczają się w postaci hipoteki na nieruchomości. Dużo zależy od ich wartości, im droższy budynek, tym niższe raty, które możemy rozłożyć nawet na? czterdzieści lat.
2. Gotówkowy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki ? zatem bez zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości. O nim przeczytacie Państwo na innej podstronie ninijeszego serwisu.

Warto o tych zagadnieniach doczytać z for internetowych. Znajdziemy tam wiele różnych historii związanych z kredytami ? nie wszystkie szczęśliwe. Wiele cennych wskazówek. Listę najlepszych banków udzielających kredytów konsolidacyjnych. Możemy także sami jej poszukać przy pomocy wyszukiwarki internetowej Google. Wiedza może nam bardzo pomóc i przyspieszyć cały proces pozyskiwania kredytu, a także zabezpieczyć nas przed nieuczciwością i ?wyprowadzeniem w pole?, co niestety nie należy do rzadkości. Czytajmy uważnie wszystkie punkty i podpunkty umów, jakie podpisujemy!

Tanie kredyty dla każdego

W ciągu ostatnich lat rynek pożyczek i kredytów w Polsce bardzo się rozwinął. Banki (i nie tylko) intensywnie ze sobą konkurują, próbując zdobyć nowych klientów. Pożyczkobiorcy, mając możliwość wyboru, poszukują przede wszystkim najkorzystniejszej oferty, czyli pożyczki najtańszej.

Jednak nie zawsze oprocentowanie kredytu czy pożyczki jest najważniejsze. Szukając najlepszej pożyczki, warto zwrócić uwagę na produkty oferowane przez finansowe instytucje pozabankowe. Oferowane przez nie pożyczki pozabankowe stosunkowo łatwo jest uzyskać. Jeżeli zależy nam na czasie i pilnie potrzebujemy gotówki, możemy skorzystać z ekspresowej pożyczki, która często dostępna jest od ręki. W przypadku takich pożyczek nie musimy wypełniać wielu skomplikowanych formalności, by uzyskać środki finansowe. By uzyskać taką pożyczkę na dowód osobisty, często wystarcza jedynie dokument tożsamości.

Jednak banki również starają się uprościć procedury udzielania pożyczek i dla swoich klientów, którzy posiadają rachunki bankowe, stworzyły pożyczki online. Ubiegając się o taką pożyczkę wszelkie formalności załatwimy nie wychodząc z domu, a pożyczoną kwotę bank przelewa nam na nasz rachunek.
Zupełnie nowym sposobem pożyczania pieniędzy są pożyczki społecznościowe. Są one coraz bardziej popularne dzięki serwisom internetowym, które pośredniczą w udzielaniu takich pożyczek. Pożyczki społecznościowe nie są związane z żadną instytucją finansową. Ich idea opiera się na tym, że osoba prywatna bezpośrednio udziela pożyczki innej osobie prywatnej. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo atrakcyjnych warunków otrzymania pożyczki.

Jeżeli jednak potrzebujemy większej sumy na zakupienie nieruchomości lub auta, warto prześledzić oferty kredytów hipotecznych i kredytów na zakup samochodu. W obydwu przypadkach z kredytu możemy uzyskać znaczne sumy i często są one oferowane na bardzo preferencyjnych zasadach.
Ciekawą propozycją jest oferta pożyczek pod zastaw. Tego typu pożyczki są chętnie udzielane przez banki, ponieważ charakteryzują się one niewielkim ryzykiem dla banku. Gwarancją odzyskania przez bank pożyczonej kwoty jest zastaw, którym może być samochód, nieruchomość lub papiery wartościowe.
Dla osób, które wpadły w kłopoty i nie są w stanie spłacać zaciągniętych pożyczek i kredytów istnieje również interesująca oferta. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu łatwiej spłacimy nasze zadłużenie.
Kontakt