Hipoteczne kredyty konsolidacyjne

Na początek warto jest zacząć od tego, czym jest kredyt konsolidacyjny. Otóż kredyt konsolidacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, które zdążyły już zaciągnąć wysokie kredyty w różnych bankach, bowiem ten typ kredytu pomaga w ich spłacie. Jak to wygląda? Kilka kredytów, które mamy już na swoim kącie, konsoliduje się w jeden kredyt, który spłacamy tylko w jednym banku. Jest to duże udogodnienie, ponieważ dzięki połączeniu się kilku kredytów w jeden, mamy spokojną głowę, że o żadnym nie zapomnimy, a dodatkowo często zdarza się, że kredyt konsolidacyjny posiada niższe oprocentowanie, a co za tym idzie, zmniejszają się miesięczne raty spłacane przez kredytobiorcę.

Co to znaczy, że kredyt konsolidacyjny posiada zabezpieczenie hipoteczne? Oznacza to, że ten typ kredytu zabezpieczony jest przez bank hipoteką, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego. Jaka jest jednak różnica? Przede wszystkim taka, że nieruchomość w tym przypadku objęta przez bank hipoteką, nie musi koniecznie należeć do potencjalnego kredytobiorcy. Nieruchomość objęta hipoteką jest niezwykle korzystnym zabezpieczeniem, dlatego w zamian bank może zaoferować swojemu kredytobiorcy dłuższy okres spłaty tego kredytu, a także jego dużo niższe oprocentowanie. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne szczególnie, jeśli porówna się je z gotówkowym kredytem konsolidacyjnym.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny to zdecydowanie mniej korzystne rozwiązanie niż konsolidacyjny kredyt hipoteczny. Czasem jednak, nawet mniej korzystne rozwiązanie, może uratować życie kilku osób, w tym wypadku takich, które nie posiadają możliwości oddania jakiejkolwiek nieruchomości pod zastaw hipoteki. Tego typu kredyt posiada wyższe oprocentowanie, a także krótszy okres spłaty. Dodatkowym minusem tego kredytu jest uzyskanie mniejszej maksymalnej kwoty pożyczki, niż ma to miejsce w konsolidacyjnym kredycie hipotecznym.

Ostatecznie rzecz ujmując, jeśli posiadamy kilka kredytów w różnych bankach, a ich spłata jest nie tylko wysoka, ale również dla nas uciążliwa, warto jest się zastanowić nad połączeniem wszystkich spłacanych przez nas rat w jedną. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko będzie nam wygodniej spłacać wszystkie kredyty, ale okaże się, że miesięczna rata konsolidacyjna będzie niższa, niż suma poszczególnych rat wcześniej spłacanych kredytów.

 
Kontakt