JAKA POŻYCZKA?

Bogata oferta banków sprawia, że pożyczkę lub kredyt można wziąć praktycznie na każdy cel. Wiele reklam kusi potencjalnych klientów atrakcyjna ofertą, niskim oprocentowaniem, wysoka kwotą udostępnianych środków, a także prostą procedurą i zbędnością zaświadczeń o dochodach.

Jednak zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki, należy dokładnie zapoznać się z rodzajem pożyczki, a także z ofertą banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

Udzielając pożyczek, banki najczęściej wymagają od swoich klientów określenia na jaki cel zostaną przeznaczone uzyskane w ten sposób środki finansowe. Wyjątek stanowi tylko pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. W przypadku tego zobowiązania, banki nie wymagają określenia celu pożyczki, a także nie kontrolują jej wykorzystywania.

Oferty banków zawierają różne pożyczki, które można przeznaczyć na ściśle określony cel. Jednym z rodzajów kredytu jest pożyczka samochodowa. Posiada ona odpowiednio długi okres spłaty oraz niższe oprocentowanie niż np. kredyt gotówkowy. Pożyczki samochodowe są zwykle silnie powiązane z wartością rynkową nabywanego auta.

Pożyczka gotówkowa, jest najbardziej rozpowszechnioną formą pożyczania pieniędzy. Charakteryzuje ją to, że otrzymane tą drogą środki pieniężne można przeznaczyć na dowolne cele konsumpcyjne. Oferty banków różnią się oprocentowaniem, prowizją bankową, promocjami. Procedury udzielania pożyczki gotówkowej są bardzo szybkie, często ograniczają się do minimum formalności. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem jest zaświadczenie o dochodach. Rzadko od osób ubiegających się o przyznanie pożyczki gotówkowej wymagane są poręczenia lub inne formy zabezpieczeń.

W swojej bogatej ofercie kredytowej, wiele banków i instytucji udzielających pożyczek, posiada także pożyczki online, które można uzyskać drogą internetową. Najczęściej do przyznania kredytu wystarczy tylko wypełnienie wniosku zamieszczonego na stronach internetowych banków.
Kontakt