Kalkulator kredytowy

Zaciągnięcie kredytu to poważna decyzja, która wiąże się ze stałą odpowiedzialnością finansową. Oznacza to, że przez cały okres spłaty, musisz być w pełni wypłacalny, ponieważ zobowiązuje cię do tego umowa, którą wcześniej zawarłeś z bankiem.

W związku z powyższym, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji związanej z kredytem, powinieneś sprawdzić swoją zdolność kredytową, co umożliwi ci dostosowanie wysokości kredytu do twoich warunków finansowych. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy usiąść przy komputerze, wejść do Internetu, a następnie znaleźć darmowy program zwany kalkulatorem kredytowym.

Kalkulator kredytowy, umożliwi ci nie tylko dostosowanie wysokości kredytu do twoich finansów, a więc sprawdzenie zdolności kredytowej, ale również pomoże ci obliczyć wysokość odsetek oraz rat, które będziesz musiał regularnie spłacać. Dzięki temu, udając się do banku i składając wniosek o kredyt, będziesz mógł wybrać ten, który nie będzie zanadto nadwyrężał twojego konta.

Jak wygląda i działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy to darmowy program internetowy, do którego wszyscy zainteresowani mają swobodny dostęp. To program, w którym należy wpisać odpowiednie dane, następnie nacisnąć enter (ewentualnie dalej) i poczekać na wynik. Pola, które należy na pewno uzupełnić to: kwota pożyczki, okres, w którym całość należy spłacić, liczba miesięcznych rat (równych lub malejących, w zależności od umowy z bankiem ? większość jednak twierdzi, że znacznie korzystniejsze dla klienta są raty malejące, dzięki którym można dużo zaoszczędzić, ale i trzeba liczyć się z faktem, że na początku raty z pewnością będą wysokie) oraz oprocentowanie nominalne, czyli wysokość kredytu w skali roku.

Jeśli wypełnisz wszystkie wyżej podane pola, z pewnością dowiesz się, jaki kredyt będzie dla ciebie najodpowiedniejszy, jaką kwotę będzie ci najłatwiej spłacić bez większych wyrzeczeń.

Korzystanie z kalkulatora kredytowego jest nie tylko proste, ale również niezwykle korzystne dla twoich finansów, a co więcej dla ciebie.
Kontakt