Karty kredytowe dla wszytkich

Żyjemy w XXI wieku w dobie ogromnego postępu cywilizacyjnego i technicznego, gdzie coraz bardziej powszechne są operacje bezgotówkowe, które wykonywane są za pośrednictwem elektronicznych środków płatniczych, wśród których w ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszy się karta kredytowa. Przede wszystkim, dzięki niej możemy zapłacić za zakupy w większości sklepów, także internetowych.

Oczywiście, warto podkreślić to, iż środki pieniężne zdeponowane na karcie nie należą do nas, tylko do banku, a więc wcześniej czy później będziemy musieli je zwrócić. Kolejną ich zaletą jest to, iż klient banku sam określa wysokość funduszy dostępnych na karcie i termin ich spłaty, ale górny próg zadłużenia ustalają bankowcy po przeanalizowaniu naszej zdolności kredytowej. Nie ulega wątpliwości to, iż w ostatnim czasie banki znacznie obniżyły limit dochodów uprawniających do posiadania karty, w związku z czym korzysta z nich wiele osób. Jednak bezwzględnie trzeba pamiętać o terminowym wywiązywaniu się ze zobowiązań, bowiem w innym wypadku będziemy musieli płacić wysokie odsetki oraz następnym razem, gdy będziemy się ubiegali o kartę kredytową, bank może odrzucić nasz wniosek.

Z pewnością, główną ich zaletą jest to, iż niesamowicie wygodne i bardzo praktyczne, bowiem dzięki nim nie musimy nosić grubej gotówki  w portfelu, a gdy ją nawet zgubimy, bardzo szybko możemy ją zablokować. Nie musimy się także martwic o to, iż stracimy nasze pieniądze, ponieważ i tak każdą operację musimy potwierdzić. Oprócz tego, zwykle możemy nią płacić także za granicami kraju, a więc nie musimy się przejmować wymianą waluty ani zabierać ze sobą wielu pieniędzy, które moglibyśmy zgubić lub ktoś mógłby nam je ukraść. Istnieje także możliwość za jej pośrednictwem wyboru pieniędzy z bankomatu, ale ta operacja jest dosyć kosztowna, dlatego nie warto z niej korzystać. Należy także wspomnieć o tym, iż użytkownicy danych kart mogą się przyłączyć do różnych programów lojalnosciowych, gdzie w zamian za płacenie za zakupy kartą, klienci otrzymują punkty, które później mogą wymieniać na atrakcyjne produkty.

Nie ulega wątpliwości to, iż banki nie rozdają kart kredytowych za darmo. Przede wszystkim, trzeba zapłacić za ich wyrobienie, do tego dochodzi oprocentowanie oraz ewentualne odsetki w przypadku nie spłacenia zadłużenia w wyznaczonym terminie. Oprócz tego, często mamy też do czynienia z opłatami ukrytymi, np. w postaci ubezpieczenia karty lub kredytu na karcie. Dlatego najkorzystniej jest poprosić o kartę w banku, którego jesteśmy stałymi klientami, dlatego, iż możemy liczyć na wiele promocji i mniejsze koszty jej utrzymania. Jednakże zanim się na nią zdecydujemy, musimy się dobrze zastanowić nad tym czy aby na pewno jest ona nam naprawdę potrzebna, gdyż łatwo się nią płaci za zakupy, ale już znacznie ciężej się ją spłaca. 
Kontakt