kredyt przez internet

Niemal wszystkie liczące się na rynku banki, oferują możliwość zdalnego zarządzania przez klienta swoimi finansami. Polecenia zapłaty, przelewy za pośrednictwem kilku kliknięć na komputerze, bieżąca kontrola nad środkami znajdującymi się na koncie, kontrola wpłat i wypłat ? wszystko to możemy teraz z powodzeniem zrobić jeśli posiadamy dostęp do internetu i mamy e-konto. Dla nas jest to niebywała wygoda, ponieważ możemy zarządzać swoimi środkami nie wychodząc z domu, a i dla banku jest to duży plus, ponieważ topnieją kolejki przy okienkach kasowych. Możliwość dokonywania takich prostych operacji na koncie umożliwia również dokonywanie bardziej skomplikowanych działań tj. zaciągnięcie kredytu przez internet.

Co wyróżnia kredyty zaciągane przez internet od tradycyjnego sposobu? Głównie jest to niezwykle korzystny stosunek wymagań do możliwości jakie są oferowane kredytobiorcom. Początkową fazę rozpatrywania wniosku ? w przypadku kredytów zaciąganych przez internet ? o udzielenie kredytu załatwia program komputerowy, który odrzuci wnioski złożone przez osoby nie posiadające zdolności kredytowej lub te, które nie są wypełnione poprawnie. Taka selekcja wstępna powoduje, że kredyt przez internet wymaga od kredytobiorcy mniejszego nakładu pracy i czasu, co skutkuje niższym oprocentowaniem i minimalnymi lub nawet zerowymi kosztami rozpatrzenia wniosku, a dalej przyznania kredytu.

Podsumowując więc korzyści płynące z kredytów udzielanych przez internet będą to: uproszczone procedury weryfikowane we wcześniejszych fazach przez odpowiedni program komputerowy. Możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności związanych z przyznaniem kredytu bez konieczności wychodzenia z domu. Odbywająca się zdalnie procedura wieńczona jest umową kredytową przesyłaną pocztą, kurierem, bądź też dostarczana przez przedstawiciela i podpisywana na miejscu.

 
Kontakt