Kredyt przez internet

W ostatnich latach w niebywałym tempie wzrosła popularność Internetu. Za pomocą tego niezwykłego łącza nie wychodząc z domu, możemy załatwić sprawy wszelkiego typu, poczynając od rozmowy z zagranicznymi znajomymi, poprzez zapłatę rachunków, a kończąc nawet na zaciągnięciu kredytu. Obecnie prawie każdy bank istnieje w sieci, dzięki czemu możemy bez większych problemów sprawdzić swoją zdolność kredytową oraz możliwość uzyskania korzystnego kredytu.

Kredyt internetowy nie do końca jednak przebiega za pomocą Internetu, w końcu i tak kredytobiorca będzie musiał udać się do banku, aby odebrać zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu, a także po to by własnoręcznie podpisać umowę kredytową.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji związanej z zaciągnięciem kredytu, potencjalny kredytobiorca bez większych problemów może porównać oferty wielu banków, które umieszczone są w Internecie. Może pójść dalej, może nie wychodząc z domu sprawdzić na przykład swoją zdolność kredytową za pomocą kredytowego kalkulatora. Może również przeczytać, jakie niebezpieczeństwa czekają na niego przed, a także podczas podpisywania umowy kredytowej i jak się przed nimi bronić.

Już teraz tysiące klientów, przy pomocy sieci załatwia przynajmniej część formalności związanych z kredytem, a to zachęca inne banki do wprowadzania takiej formy udzielania pożyczki. Do oferowanych przez banki kredytów internetowych można zaliczyć na przykład kredyt obrotowy, kredyt inwestycyjny, kredyt kupiecki, kredyt w rachunku bieżącym, kredyt hipoteczny, a także leasing.

Na pewno rozwój Internetu, a przede wszystkim jego różnorodnych zabezpieczeń, stworzy w końcu możliwość wprowadzania masowych podpisów elektronicznych, co doprowadzi do tego, że kredyt przez Internet stanie się jedyną niemal formą udzielania pożyczek przez banki.

Już teraz istnieje wiele korzyści płynących z usług bankowych prowadzonych drogą elektroniczną. Dla klientów ważna na pewno będzie możliwość sprawdzenia stanu ich rachunków bankowych o każdej porze dnia i nocy, szybsza realizacja zleceń, oszczędność czasu wiążąca się z koniecznością ręcznego wypełniania między innymi dokumentów. Dla banków natomiast ważna może okazać się na przykład możliwość szybszej obsługi klienta, lepszego dostosowania się do jego potrzeb, czy oszczędności związanych z przetwarzaniem zwykłych dokumentów.
Kontakt