Kredyt wakacyjny ? jak go wybrać?

Rozpoczął się sezon wakacyjny, czyli okres, w którym często potrzebujemy świeżej gotówki w związku z realizacją naszych planów. W związku z tym banki proponują nam całą masę kredytów, które możemy wykorzystać w tym okresie. Warto się jednak zastanowić, czy zaciągnięcie takiego kredytu nam się opłaca.

Po pierwsze, nareszcie może się okazać, że najkorzystniejszy kredyt dostaniemy w banku, w którym mamy konto. Okazało się, bowiem, że banki na podstawie swoich programów komputerowych są już w stanie z coraz większą dokładnością wyliczyć zdolność kredytową na podstawie samej płynności naszego konta. Poza tym, duża konkurencyjność na polu kredytów spowodowała wprowadzenie nowych programów lojalnościowych dla stałych klientów i dobre warunki kredytowania.

 

Gdy oferta naszego banku okaże się niewystarczająca, możemy zerknąć na produkty konkurencji. Tutaj najważniejszymi obiektywnymi wskazówkami odnośnie tego, jak będzie wyglądał nasz przyszły kredyt będzie: całkowity jego koszt oraz wysokość raty. To pierwsze pozwoli nam porównać, jaka jest rzeczywista wartość zaciąganego kredytu ? wraz z prowizjami, kosztami administrowania kredytem, ubezpieczeniem, czynnościami cywilnoprawnymi. Wysokość raty pozwoli nam ustalić miesięczne obciążenie i rzeczywistą dolegliwość finansową, jaką nam przysporzą comiesięczne raty.

 

Porównanie tych podstawowych danych pozwoli nam na prawdziwe porównanie oferty. Musimy jednak pamiętać, że często banki nie będą chciały nas o nich poinformować i dokonać rzeczywistej kalkulacji wysokości kredytu (np. obniżając jego rzeczywistą wartość poprzez pominięcie składek na ubezpieczenie kredytu, jako go nie dotyczących). Musimy również odróżnić okazję na zmasowaną kampanię reklamową od rzeczywistych obniżek i konkurencyjnych produktów.
Kontakt