porady dla kredytobiorcow

Jak ustrzec się przed przykrymi niespodziankami zastawianymi przez bankowców? Poniższe wskazówki to najlepszy poradnik dla kredytobiorców:

  • Oszacuj, czy stać Cię na kredyt ? zsumuj swoje miesięczne dochody i stałe wydatki, przeanalizuj rezerwę ? sprawdź, czy gra warta jest świeczki! Pamiętaj ? czasem nie warto się zadłużać!
  • Nie ufaj reklamom! ? żaden bank nie przedstawia w reklamach prawdziwego kosztu pożyczki. Do oprocentowania, atrakcyjnie nieskiego w reklamach, doliczane są wysokie prowizje, które sprawiają, że spłacane raty okazują się dużo wyższe. Dlatego nigdy nie zaciągaj kredytu pod wpływem impulsu! Zawsze staraj się porównywać ofertę wybranego banku z kilkoma innymi, które znasz. Szczególną uwagę zwróć na miesięczne raty ? w bankach zwróć się o konkretną symulację dla określonej kwoty i okresu kredytowania i w ten sposób porównuj miesięczne raty dla interesującego Cię wariantu kredytu.
  • Jeśli chcesz wziąć kredyt na niewielką kwotę, zatanów się czy opłaca Ci się to opłaca –  większość instytucji finansowych oferuje małym pożyczkobiorcom gorsze warunki finansowe!
  • Przeczytaj umowę! Dokładnie sprawdź wszelkie drobiazji, np. termin płatności raty.

Bardzo ważna jest decyzja, gdzie wziąć kredyt ? czyli kto udzieli nam kredytu na najkorzystniejszych warunkach, oraz rodzaj zaciąganego kredytu.
Kontakt