Tanie kredyty inwestycyjne

Kredyt inwestycyjny jest specjalnym rodzajem kredytu, który udzielany jest na zakup środków trwałych, pod budowę lub rozbudowę domu, zakup samochodu. Jest to działanie długoterminowe i wiąże się z wieloletnią spłatą. Bywa on także pierwszą ratą lub częścią kapitału obrotowego, przeznaczany na pomnażanie majątku firmy oraz modernizację istniejących środków trwałych, a także na zakup pierwszego sprzętu, aby uruchomić działalność gospodarczą.

Najważniejszymi cechami kredytu inwestycyjnego są: długoterminowość(nawet do 30 lat), przeznaczony na rozbudowę lub budowę, a także rozkręcenie albo modernizacje działalności, uwzględnia się nawet przejęcie innych firm. Potrzebny jest wkład własny wahający się w granicach od 20-30 % całości sumy, która może być w różnych walutach jak złotówki, franki szwajcarskie, euro, a także dolarach.

Banki mają w zwyczaju bardzo dokładnie sprawdzać swoich kredytobiorców pod względem zdolności kredytowych, stanu na rynku gospodarczym oraz zajęć kont bankowych w ostatnim okresie. Bardzo istotne jest także przygotowanie dobrego biznesplanu, gdyż za jego sprawą możemy przesądzić o tym czy nasza firma uzyska zgodę na wydanie kredytu inwestycyjnego dla firm. Jeśli chodzi o pieniądze potrzebne na zakup nieruchomości skanowane będą pod kątem rentowności danej inwestycji. Ponadto kredyt tego typu może być wykorzystywany do spłaty poprzedniego o podobnych charakterze.

Całkiem niedawno niektóre banki wprowadziły na rynek szybkie kredyty inwestycyjne nawet do 250 tysięcy złotych, które można uzyskać w przeciągu już trzech dni! Warunkami uzyskania kredytu jest ustanowienie prawnego zabezpieczenia pożyczki, posiadanie zdolności kredytowej oraz wniesienie co najmniej dwudziestoprocentowego wkładu własnego. Oprocentowanie kredytu zależy od aktualnej sytuacji na rynku oraz ofert poszczególnych banków.
Warto posłużyć się przy okazji szukania odpowiedniej formy kredytowania odpowiednimi rankingami, kalkulatorami. Różne rodzaje kredytów inwestycyjnych, leasing, kredyty technologiczne, pożyczki inwestycyjne, kredyty hipoteczne stwarzają dużo możliwości dla kredytobiorcy, który ograniczony jest jedynie zdolnością kredytową.
Kontakt