Pożyczki pozabankowe pod hipotekę

Uzyskanie niewielkiego wsparcia finansowego nie jest na początku dwudziestego pierwszego wieku większym problemem. Jeżeli nasza historia kredytowa nie posiada punktów zapalnych, a my sami nie jesteśmy emerytami i mamy stałą pracę, okazujemy się klientami atrakcyjnymi tak z punktu widzenia pracowników banków, jak i osób znajdujących zatrudnienie w pozabankowych instytucjach finansowych. Sytuacja zaczyna się komplikować wówczas, gdy nasza wypłacalność może budzić wątpliwości, zależy nam na dość znaczącym wsparciu pieniężnym albo liczymy na to, że nasza prośba zostanie rozpatrzona poza kolejnością. Gdy zaistnieją takie okoliczności, często proponuje się nam pożyczki pozabankowe pod hipotekę. Czy rzeczywiście są to rozwiązania na tyle atrakcyjne, że warto się nimi zainteresować?

Już pobieżna analiza warunków, na jakich przyznawane są pożyczki tego rodzaju nakazuje nam docenić ich atrakcyjność. Zazwyczaj mamy do czynienia z oprocentowaniem znacznie niższym niż wówczas, gdy wybieramy tradycyjne pożyczki pozabankowe na dowód, sami pracownicy uzgadniający z nami warunki udzielenia wsparcia finansowego są zaś bardzo liberalni. Wykazują się wyrozumiałością zarówno wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, jaki termin spłaty raty jest dla nas najdogodniejszy, jak i wtedy, gdy musimy podjąć decyzję dotyczącą czasu spłaty kolejnych rat. Niestety, choć możemy liczyć w takim wypadku na wyjątkowo szybkie pożyczki finansowe, nie oznacza to wcale, że nie wpadniemy przez nie w pułapkę, z której trudno będzie się nam wydostać.

Pod żadnym pozorem nie możemy zatem zapominać o tym, że pożyczki pozabankowe pod hipotekę nakładają na nas bardzo poważne zobowiązanie. Owszem, na początku dwudziestego pierwszego szanująca się instytucja pozabankowa będzie starała się przede wszystkim doprowadzić do polubownego rozwiązania ewentualnego konfliktu z nami, gdy jednak okaże się, że nie jesteśmy w stanie wywiązać się z powierzonego nam zobowiązania, może się zdarzyć i tak, że stracimy dom lub mieszkanie, które było do tej pory naszą własnością. Zaciągnięcie zobowiązania tego typu wiąże się zatem z ogromną odpowiedzialnością, warto przy tym pamiętać i o tym, że tego typu szybkie pożyczki pozabankowe mogą zaciążyć nie tylko na naszym przyszłym życiu, ale i na przyszłości najbliższych nam osób. Jeżeli zatem tylko istnieje taka możliwość, powinniśmy rozważać mniej ryzykowne rozwiązania.

Podobne ogłoszenia
Kontakt

  3 thoughts on “Pożyczki pozabankowe pod hipotekę

  1. potrzebuje cos takiego jak najszybciej w cigu dwoch dni zeby oczyscic big bo staram sie o kredyt hipoteczny al sze miec czysty big zasmiecony chwilowkami jak to wyglada dokladnie
   umowa cywilno-prawna

  2. Pracuję na umowie o pracę w dużej korporacji, zarabiam 3100 zł netto (4400 brutto). Jestem w stanie ustalić dogodne raty, ale zależy mi na czasie.

  3. szukam prywatnej pozyczki pod weksel na spłatę zaległych zobowiązań proszę o kontakt czy istnieje taka możliwość

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *